Jump to content
NeBuNaTiCiI CoMmUnItY

Recommended Posts

  • In fiecare zi imi este dor de tine, in fiecare ora, in fiecare minut. Inima mea tanjeste fara tine. Fiecare secunda a mea iti apartine doar tie.
  • Uneori, vreau sa fiu telefonul tau, alteori oglinda, alteori ruj. Si toate pentru a fi langa tine si a ocupa un loc important in viata ta.
  • Iubirea adevarata este un dar pe care Dumnezeu l-a oferit unei persoane singuratice aflate sub cer.
  • Atitudinea mea se bazeaza pe modul in care ma iubesti.
  • Cand iubesti, nu pastrezi nimic din tine. Te dai cu totul.
  • Daca iubesti cu adevarat, nimic nu mai conteaza. . doar tu si el (ea)!
  • Sa iubesti foarte mult pe cineva iti da curaj.
  • Dragostea e ca focul, daca n-o intretii, se stinge.
  • Vrei sa stii ce se intampla atunci cand crezi ca dragostea nu exista? Te indragostesti!
  • Gelozia nu este lipsa de incredere, ci teama de a pierde persoana iubita..!
  • Pentru a iubi o persoana, nu este necesar sa fii cu el. Este suficient doar sa privesti ocazional fotografia sa si sa stii ca-i merge bine.
  • Pentru o inima am nevoie de fericire.
  • Pur si simplu mi-e dor…
  • In viata nu conteaza unde te afli, ci pe cine ai alaturi.
  • Cauta iubirea cu inima, nu cu capul.
  • E atat de frumos sa iubesti si sa fii iubit.
  • Pentru a trai am nevoie de batai de inima.
  • Pentru fericire, am nevoie de tine…
  • Amintiti-va intotdeauna ca sunteti unici in dragoste.
  • Nu putem sta departe de ceea ce iubim, oricata durere ar aduce iubirea.
  • Cel ce se bazeaza doar pe frumusetea exterioara, este PIERDUT!
  • Omul nechibzuit cauta fericirea in departare. Cel intelept o cauta sub picioarele lui.
  • A iubi inseamna a pune totul in joc, chiar daca sansele de a pierde depasesc sansele de castig.
  • Sentimentul de a fi iubit foarte mult de cineva iti da putere…
  • Dragostea este efortul pe care il face un barbat pentru a se multumi cu o singura femeie.
  • E mult mai usor sa transformi prietenia in dragoste decat dragostea in prietenie.
  • A fi fericit este ca si cum ai fi beat: toata lumea isi aminteste ce ai facut, cu exceptia ta.
  • M-ajuti sa trec peste momentele grele. Tu esti cel mai frumos refren din toate piesele mele.
  • Am invatat sa ma iubesc si sa ma pretuiesc.
  • Cred ca incep sa fiu dependent (a) de iubire.
  • A spune „dragoste” poate fi dificil, a spune „iarta-ma” este si mai dificil. Nu toata lumea poate spune „vino” sau „pleaca”. Dar este intotdeauna posibil sa spunem „te iubesc”, chiar de e dificil de demonstrat.
  • Uneori inima vede ce este invizibil pentru ochi.
  • Cand iubesti cu adevarat inseamna sa il accepti pe celalalt asa cum este fara sa vrei sa il mai schimbi.
  • Cele mai placute momente dintr-o relatie sunt acele momente dupa o lunga separare, cand nu te poti dezlipi unul de celalalt!
  • Destinul sa ne lege fara lege, viata asta este pentru doi.
  • Si soarele luceste… pentru tine… exclusiv…
  • Sunt rau. Sunt bun. Sunt nemilos. Sunt bland Da, tu, iubeste-ma asa cum sunt.
  • Nu iubesti o femeie pentru ca e frumoasa, dar ea este frumoasa pentru ca o iubesti.
  • SINGURA ANOMALIE ESTE INCAPACITATEA DE A IUBI.
  • O zi poate incepe fara sa-ti trimit un sms!
  • E atat de frumos sa gasesti sentimentul pierdut.
  • Oamenii ne pot zambi cand sunt in fata noastra, iar in singuratate pot plange amarnic.
  • Dragostea e un stapan atat de placut de indurat.
  • Cand iubesc sunt cel (cea) mai bun (a), cand sunt rau (rea), sunt cel mai rau (rea).
  • Rareori ne gandim la ceea ce avem…
  • N-ai fi crezut ca o sa te iubesc, n-ai fi crezut ca ma vei iubi, dar acum suntem impreuna!
  • Dragostea este ca vantul. Nu o poti vedea, dar o poti simti.
  • Buzele tale au gust de poezie si fericire.
  • Unde exista dragoste, exista viata.
  • Prietenia este cu siguranta cel mai bun pansament pentru durerile provocate de dragoste.
  • Daca vrei sa afli cat de mult ne iubim iesi afara in ploaie si intinde mainile, cate picaturi prinzi, atat ma iubesti!
  • Adevarul despre frumusetea unei femei e mereu in ochii celui care o iubeste.
  • Trebuia sa ma iubesti atunci cand trebuia…
  • Te iubesc la nebunie ca un tort pe farfurie!
  • Noi privim acelasi cer… Iubirea te inalta, iubirea te coboara, iubirea iti da aripi.
  • Suntem ceea ce iubim.
  • Sunt fericit (a). Nu sunt perfect (a), dar sunt editie limitata.
  • Cel care iubeste tare, mult timp nu-si da seama ca el nu este demult iubit …
  • Sunt rece, dar iubirea m-a facut cald (a).
  • Iubeste putin cel ce poate spune prin cuvinte cat iubeste.
  • In dragoste, viata iti va oferi exact ceea ce ai nevoie, nu ceea ce vrei.
  • Viata fara dragoste este o umbra a lucrurilor care ar putea fi.
  • As iubi vantul dar el mereu fuge, as iubi fulgerul dar el ma va strapunge, as iubi ploaia dar ea ma va stropi, te-as iubi pe tine dar…..
  • Iubirea nu inseamna placere.
  • As recunoaste un zambet dintr-o mie..
  • Iubesti atunci cand consideri ca fericirea celuilalt este mai importanta decat a ta.
  • E atat de frumos sa oftezi dupa primul sarut.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information