Jump to content

Recommended Posts

  • A fi singur sau printre multi oameni e la fel pentru mine acum. Simt mereu singuratatea. Dar… voi incerca sa ma obisnuiesc cu aceasta singuratate.
  • Nu a contat nimic mai mult decat tine; te-am iubit si m-am gandit la tine mereu. Dar acum voi inceta sa fac toate acestea. De acum inainte, voi trai numai pentru fericirea mea.
  • Iubirea nu este ucisa de despartire, nici de distanta si nici macar de timp, ci de reticenta de a rezolva problemele comune. Daca s-a intamplat acest lucru, nu a fost vorba de acel sentiment maret.
  • Nu ai incercat niciodata sa stii ce simteam cand mi-ai rupt increderea. Am avut incredere in tine din toata inima, dar tocmai ai demonstrat ca esti persoana gresita. M-ai dezamagit!
  • A fost odata” Da! Candva, te-am iubit. Te-am iubit chiar mai mult decat dragostea pe care o am pentru mine. Aceste zile sunt acum doar amintire. M-ai dezamagit foarte mult!
  • Cateodata cel mai rau loc unde ma pot gasi e chiar in mintea mea…
  • Regret fiecare moment pe care l-am petrecut cu tine. Nu stiu cum altfel sa spun asta politicos, dar m-ai dezamagit atat de mult, pentru ca mi-ai frant inima!
  • Suntem o generatie trista cu fotografii vesele.
  • Voiam doar sa-ti primesc dragostea. Dar acum ca ai disparut, ma simt mort inauntru.
  • Cateodata tot ce putem face e sa speram ca vom adormi inainte de a ne narui interior…
  • Inceputul iubirii este punctul in care incepem sa sacrificam in noi acele lucruri care se opun oricarui sacrificiu.
  • Cum sa te uit cand te iubesc atat de mult? Inima mi se strange cand ma gandesc la tine. Cred ca a muri este mai usor decat sa te uit.
  • Iubirea adevarata va depasi totul: timpul, distanta si separarea lunga. Dar daca relatia nu a rezistat, atunci am exagerat-o.
  • Cand erai cu mine, zilele treceau atat de repede! Acum, timpul ma tradeaza ca si tine. Acum devine mai lent. M-ai dezamagit atat de mult, baiete! Nu te voi ierta niciodata.
  • Ne-am nascut ca sa murim. Ne-am nascut ca sa suferim, in drum spre moarte… Sa suferim in multe feluri si din motive diferite.
  • Am nevoie de o pauza de la propriile ganduri..
  • Dragostea poate fi diferita: pasionala, tandra, distructiva, creativa. Dar cand unul dintre indragostiti a plecat deja, nu mai este atotputernica.
  • PLACERILE IUBIRII DUREAZA CLIPE, DURERILE DESPARTIRII DUREAZA ANI.
  • Cel mai rau lucru in relatiile oamenilor este dragostea nereciproca. Dureaza foarte mult, doare si, prin urmare, provoaca cele mai puternice emotii negative care pot chiar ucide o persoana.
  • Ma simt mai bine fara tine. Fiecare secunda din viata mea este plina de fericire si lipsita de necazuri inutile. Ma urasc pentru ca am petrecut cei mai importanti ani din viata mea cu tine!
  • Rareori iubirea la distanta devine o iubire reala, pe viata, pentru ca oamenii nu stiu sa-si evalueze corect loialitatea, puterea sentimentului si rabdarea.
  • Pasarile triste tot canta.
  • Te-am iubit fara nicio conditie si fara sa cer ceva. Dar ai considerat ca aceasta dragoste este slabiciunea mea. Te urasc pentru asta!
  • Mi-ai lasat o gaura in inima. Acum este goala, dar cel putin nu mai este umpluta cu gunoiul tau de dragoste. M-ai dezamagit, draga fosta!
  • Nefericirea ne transforma pe toti in copii din nou: fragili, plapanzi, lipsiti de aparare.
  • Sa nu mai cautam fericirea in acelasi loc unde am pierdut-o!
  • Nu vei sti niciodata ce simti cand cineva pe care il iubesti iti striveste inima ca pe o cutie goala de Coca Cola. M-ai dezamagit, dar totusi iti doresc binele!
  • Amintirile noastre frumoase se simt ca pumnalele care ma omoara din interior. Acum vreau sa se termine toata durerea mea!
  • Exista zile in care totul merge prost si cade din maini. Lacrimile imi curg pe obraji si parca nu exista nicio cale de iesire. In astfel de momente, doar o persoana iubitoare este in masura sa corecteze totul cu privirea si zambetul sau amabil.
  • Pentru iubirea adevarata, nu exista granite si nu exista distante mari. Cu dragostea la distanta se poate masura profunzimea si autenticitatea sentimentelor: slaba – dispare, puternica – se aprinde cu un foc mai mare.
  • Imi amintesc de toate acele nebunii pe care mi le-ai spus! Spui mereu ca urasti sa ma vezi ranita si urasti sa ma vezi plangand. Atunci de ce in acele momente in care mi-ai facut rau, ai inchis ochii?
  • Dragostea este ca o usa cu intrarea din doua parti. Pe de o parte, intri si primesti placere si fericire, iar pe de alta parte, intri si primesti suferinta si intristare.
  • Saracul om este bogat daca simte iubirea. Bogatul om este sarac daca nu stie dragostea si nu a avut niciodata nevoie de ea. Tot ce are acest nefericit isi pierde pur si simplu sensul!
  • Separarea de persoana iubita nu face decat sa intareasca sufletele, sa tempereze nervii, te face sa te gandesti la iubitul tau tot timpul, sa-l iubesti mai puternic. Dar, ah, cat de rar este asta! Practic, totul e invers…
  • Sunt zile in care incerc sa ma descurc cu durerea mea. Pe masura ce oamenii spun ca timpul vindeca totul, eu ma vindec cu amintiri.
  • Ai venit si mi-ai umplut viata de sperante si vise, dar brusc m-ai lasat cu inima franta si cu multa disperare. Urasc sa-mi faci asta!
  • Iubirea necuprinsa este insidioasa si cruda. Si de multe ori suspinam pentru cei care sunt indiferenti fata de noi, in loc sa intoarcem privirea catre cei ce se uita la noi plini de dragoste si admiratie.
  • Cand m-am uitat la tine mergand fara mine pe strada, am simtit un gol. Atunci am decis, oricat de greu va fi, voi merge alaturi de tine pentru totdeauna.
  • La inceputul unei relatii de dragoste, totul este atat de usor si placut: priviri timide, zambete dulci, sarutari tandre. Dar la sfarsitul iubirii – lacrimi, reprosuri reciproce si suflete distruse.Cand dragostea moare, este intotdeauna trist. Dar trebuie sa ne amintim ca sentimentul insusi nu va muri niciodata in persoana, ci se va opri doar in raport cu cineva anume.
  • Numai cred in el. Imi spune ca ma vrea inapoi, plange dupa mine, plange dupa noi doi. Nu-l cred, dar totusi eu l-am intrebat: Plangeai, cand ma inselai?
  • Doar pentru ca nu ma vezi plangand nu inseamna ca sunt intotdeauna puternic!
  • Unicul mijloc de a-ti apara singuratatea e sa ranesti pe toata lumea, incepand cu cei pe care-i iubesti.
  • Sa fii intrebat: de ce esti mahnit, viata e minunata? e ca si cum ti s-ar spune “de ce ai astm, este asa mult aer!”.
  • Cel mai dificil lucru, dar si cel mai important, este sa iubim viata, chiar si atunci cand suferim, pentru ca viata e totul. – Lev Tolstoi.
  • Durerea nu poate fi impartasita cu nimeni. Fiecare din noi purtam singuri propriile apasari, asa cum stim si putem mai bine.
  • Vreau doar sa dispar din aceasta lume. Nu exista nimic care sa ma bucure si de la care sa ma simt bine. Totul pare atat de intunecat fara tine.
  • Imi doresc ca anii pe care i-am petrecut cu tine sa nu fi existat niciodata in viata mea. M-ai dezamagit atat de mult, incat vreau sa sterg fiecare amintire pe care o am cu tine!
  • Nu a fost o sarcina usoara sa te uit. Dar am facut-o. In cele din urma, te uit, dar nu te voi ierta niciodata, mincinoaso. Este un mesaj care vreau sa te anunte ca m-ai dezamagit enorm.
  • Sa murim e nimic. E ingrozitor sa nu traim!
  • Cateodata credem ca nu vrem altceva decat sa disparem, cand de fapt tot ce vrem e sa fim gasiti.
  • Unele zile sunt foarte rele. Ma simt singur si trist. Exista atat de multe lucruri inauntrul meu, dar este greu de exprimat in cuvinte… Mi-as dori sa-ti pot explica aceste lucruri…
  • Am incercat atat de mult sa nu ma mai gandesc la tine, dar inima mea nu functioneaza asa. Imi lipsesti si mai mult daca incerc sa te uit.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information