Jump to content

Recommended Posts

  • Din cauza lipsei fericirii, ne urcam in viata altcuiva.
  • Un mic bob de speranta este suficient pentru a semana un intreg camp de fericire.
  • Daca ne-am opri din cautarea fericirii pentru cateva momente, ne-am distra destul de bine.
  • Nu stiu ce se va intampla maine. Misiunea mea este sa fiu fericit astazi.
  • Marea stiinta a trairii fericite este sa traiesti doar in prezent.
  • Sufocat cu pozitivism, suprasaturat de bucurie si inecat in fericire.
  • Oamenii trebuie sa invete sa-si gaseasca propria fericire si sa nu o ia de la altii.
  • Daca fericirea nu a venit inca, atunci este uriasa si merge cu pasi mici.
  • Daca vrei sa fii fericit, vezi lumea prin ochii unui idiot.
  • Sarcina de a face o persoana fericita nu facea parte din planul de a crea lumea.
  • Nu toate actiunile noastre duc la schimbari pozitive in viata noastra, dar cu siguranta nu puteti obtine fericirea fara a face nimic.
  • Nu te desparti de visele fericirii; fara ele, viata ta se va transforma intr-o existenta trista.
  • Ciocolata este si ea putina fericire.
  • Fericirea este de partea persoanei multumite.
  • Fericirea este un proces. Cand se termina, fericirea se stinge ca un bec.
  • Pentru ca batranetea sa nu se strecoare, intelepciunea trebuie sa ramana eterna, astfel incat inima sa doara mai putin, astfel incat sa existe mai multa fericire!
  • Nu am nevoie de bani. Nu am nevoie de putere. Doar vreau sa mai simt o data fericirea.
  • FERICIREA NU E DEPARTE DE CEI RECUNOSCATORI PENTRU CEEA CE AU SI CEI IMPACATI CU CEEA CE SUNT.
  • Secretul fericii este acceptarea a ceea ce esti in viata, traind la maxim fiecare zi care iti este data.
  • Viata nu consta in bogatii, sa fii popular sau sa fii perfect. Ci sa fii tu insuti, sa fii modest si bun cu ceilalti.
  • Nu exista fericire mai mare decat sa iubesti si sa fii iubit.
  • Nu cauta fericirea! E la mine!
  • In tinerete ti se pare ca vei avea fericire; la batranete – ca a fost.
  • Cateodata e bine sa ne oprim putin din cautarile noastre si pur si simplu sa fim fericiti.
  • Nu cere prea mult de la viata: doar saracii pot fi fericiti.
  • Fericirea este liniste, placere continua a lucrurilor mici! Bucura-te de lucrurile marunte! Au o abilitate excelenta de a-si croi drum in suflet in liniste.
  • Cand iubesti ceea ce ai inseamna ca nu mai ai nevoie de nimic altceva in plus.
  • Fericirea este greu de imprumutat, dar usor de impartasit.
  • Mult noroc si fericire pentru tine, cel care citeste acest status!
  • Am intotdeauna soarele in buzunar, scantei in ochi si fericire in suflet.
  • Fiecare om este fierarul propriei sale fericiri.
  • Daca oamenii ar sti ce vor, ar fi fericiti cu mult timp in urma!Aduc bucurie, aduc fericire!
  • Nu este infricosator daca tu, stiind ce este fericirea, gresesti cuvantul acesta. Este mai rau cand tu, stiind cum este scris cuvantul, nu ai idee ce inseamna.
  • Fericirea e reala numai atunci cand o impartim cu ceilalti.
  • Oamenii au invatat sa imite literalmente toate emotiile si starile. Dar fericirea nu poate fi imitata. Fericirea nu este o stare de spirit; aceasta este transformarea vietii de zi cu zi.
  • Zambeste cand sunt nori pe cer. Zambeste cand vremea este rea. Zambeste si iti va fi mai bine imediat. Zambeste, pentru ca esti FERICIREA cuiva!
  • Fericirea vine pentru cei care asteapta.
  • Fericirea este atunci cand trecutul nu intristeaza, prezentul nu deranjeaza, viitorul nu ne inspaimanta.
  • Fericirea nu este o viata fara griji si dureri, fericirea este o stare de spirit.
  • Nu astepta permisiunea celorlalti ca sa fii fericit. Suntem responsabili pentru propria fericire.
  • Fericiti sunt cei care isi traiesc viata si sunt recunoscatori pentru micile bucurii ale vietii.
  • Fericirea trebuie observata, inteleasa si tinuta.
  • E asa de greu sa fim fericiti pentru ca mereu avem impresia ca trecutul a fost mai bun, prezentul e mai rau si viitorul mai incert.
  • Nu este dificil sa devii fericit, ci doar foarte scump.
  • Pot muri de fericire chiar acum?
  • Nu este nevoie sa urmariti fericirea, trebuie sa va aflati in calea ei.
  • Uitati de trecut. Traiti in prezent. Faceti o alegere care va va schimba viata in bine. Va doresc tuturor fericire!
  • Avem nenorocitul talent de a fi fericiti.
  • Intre a fi fericit si a avea dreptate, as alege de fiecare data fericirea.
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information